Wakacje zimą  RSS
Narty na Ukrainie możliwe? Polak opowiada, jak spędził tam zimowy urlop


Koronawirus zamroził sezon zimowy w całej Europie, tylko Szwajcaria umożliwiła względne korzystanie ze stoków nie tylko lokalnym mieszkańcom, ale także obcokrajowcom. Ze względu na ceny i odległość wielu Polaków ten kierunek może zupełnie nie zainteresować. Jak się okazało, jest jeszcze jedna możliwość - wyjazd na narty na Ukrainę. Łukasz Lewandowski, który pojechał w Karpaty ze znajomymi, opisał nam swoje wrażenia.

Źródło: podroze.onet.pl

10 najbardziej luksusowych ośrodków narciarskich na świecie

#zrodlo
Sławni i bogaci też czasami lubią pojeździć na nartach. Zwykle jednak mają oni inne wymagania niż przeciętni śmiertelnicy. Oczekują luksusu, blichtru i splendoru, a czasami wręcz przeciwnie - dyskrecji i anonimowości. Są takie miejsca na świecie, które potrafią spełnić wszystkie ich zachcianki. Oto 10 najbardziej ekskluzywnych ośrodków narciarskich.

Źródło: podroze.onet.pl

Ile kosztowały ferie w Zakopanem w 1937 roku?


Choć wiele zagranicznych kurortów narciarskich zyskało przez ostatnie lata popularność, to miłośnicy białego szaleństwa z Polski wciąż wybierają rodzime stoki. Coraz częściej planują kilkudniowy zimowy urlop albo nawet korzystając z wolnego weekendu, wybierają się do Zakopanego. Od dłuższego czasu panuje dyskusja dotycząca ciągle rosnących cen w zimowej stolicy Polski. Przypomnijmy sobie, jak to było przed wojną.

Źródło: podroze.onet.pl

Worochta - kolebka polskich skoków narciarskich na kresach II Rzeczypospolitej


Międzywojenna Polska miała dwie stolice sportów narciarskich - Zakopane i położoną w Karpatach Wschodnich Worochtę. Skocznię w Worochcie zbudowano trzy lata wcześniej niż zakopiańską Wielką Krokiew. Można tam było dojechać pociągiem, nieoficjalnie nazywanym "Narty, dancing, brydż".

Źródło: podroze.onet.pl

Na narty nie tylko w Alpy. W tych krajach też można poszusować

#zrodlo
Epidemia koronawirusa stawia wyjazdy na narty pod znakiem zapytania. Sytuacja jest niezwykle dynamiczna, nie wiadomo bowiem, które ośrodki zostaną otwarte. Póki co w Polsce można szusować w odpowiednim reżimie sanitarnym, w wielu europejskich kurortach zapadają ostateczne decyzje. Nie możemy zapominać jednak, że zabawą na śniegu możemy cieszyć się także poza Europą, także w ciepłych krajach.

Źródło: podroze.onet.pl

Z powodu koronawirusa sezon narciarski w Trydencie zakończy się wcześniej


Z powodu epidemii koronawirusa we Włoszech wcześniej niż planowano zakończy się w najbliższych dniach sezon narciarski w kurortach w Trydencie i Górnej Adydze. Od wtorku zamykane będą hotele i wyciągi oraz stoki narciarskie - podała tamtejsza branża turystyczna.

Źródło: podroze.onet.pl

Śnieg znika, ale wciąż można pojeździć na nartach w Polsce


Narciarze mogą jeszcze poszusować na polskich stokach - głównie na Podhalu, w Beskidach i Sudetach - chociaż śniegu jest coraz mniej i raczej nie ma co liczyć, że spadnie świeży. Tam, gdzie to możliwe, turyści mogą spodziewać się sztucznego dośnieżenia, o ile pozwoli na to pogoda.

Źródło: podroze.onet.pl

Narty w cieniu Góry Aniołów. Engelberg Titlis - ośrodek w sercu szwajcarskich Alp


25 wyciągów obsługujących 82 km tras zjazdowych, do tego tory saneczkowe, trasy biegowe, zapierające dech w piersiach widoki i możliwość spaceru w chmurach po moście zawieszonym między ośnieżonymi szczytami - położony w sercu Szwajcarii ośrodek narciarski Engelberg Titlis oferuje nam to wszystko i wiele więcej.

Źródło: podroze.onet.pl

Bad Kleinkirchheim - miejsce, w którym pozbyłem się narciarskiej traumy

#zrodlo
Kiedy miałem osiem lat, po raz pierwszy ubrałem narty. Jedyny zjazd po niezbyt trudnym stoku skończył się dość pechowo – złamaniem nogi z przemieszczeniem, gipsem po samą pachwinę na pół roku i rehabilitacją. Byłem pewien, że nigdy więcej nie spróbuję sportów zimowych. Rzeczywistość okazała się zgoła odmienna, 18 lat później, kiedy w pięknej miejscowości Bad Kleinkirchheim w austriackiej Karyntii przełamałem niechęć i traumę i podjąłem wyzwanie jeszcze raz.

Źródło: podroze.onet.pl

Tyrolskie lodowce. Tam, gdzie śniegu nigdy nie brakuje


Jeśli planujemy narciarski urlop za granicą, najczęściej na pierwszym miejscu stawiamy Alpy. Mówimy Alpy - a myślimy Austria... Spośród wszystkich krajów związkowych tego pięknego państwa, leżący na zachodzie Tyrol jest najbardziej "narciarskim" regionem - co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Dlaczego? Z wielu przyczyn - tutaj znajdziemy najwięcej ośrodków narciarskich, tutaj znajduje się najnowocześniejsza infrastruktura, tutaj w końcu wszystko obraca się wokół nart. Tutaj też znajdziemy aż pięć ośrodków położonych na lodowcach - miejsc, gdzie śniegu nigdy nie brakuje!

Źródło: podroze.onet.pl

Gdzie na narty w Polsce? Oto najlepsze ośrodki narciarskie w 2020

#zrodlo
Styczeń już na półmetku, kilka dni temu rozpoczęły się ferie zimowe w pierwszych województwach. Zima na nizinach mizerna, ale w górach śniegu w większości miejsc nie brakuje, a ośrodki narciarskie pracują (prawie) pełną parą. Pora więc na nasz coroczny raport narciarski, którego zwieńczeniem jest aktualny ranking stacji narciarskich w Polsce. Po raz jedenasty z rzędu odwiedziliśmy krajowe ośrodki narciarskie, by nie tylko przedstawić najlepsze kurorty, ale także podzielić się naszymi uwagami o kondycji branży w nowym sezonie.

Źródło: podroze.onet.pl

Jedyny ośrodek narciarski w RPA


Republika Południowej Aryki nie jest miejscem, które kojarzyłoby się z białym szaleństwem. A jednak! Tuż przy granicy z Lesotho działa stacja narciarska Tiffindell, jedyna w RPA.

Źródło: podroze.onet.pl

Doskonałe warunki narciarskie na Podhalu


Na Podhalu panują doskonałe warunki narciarskie. Czynne są wszystkie stacje narciarskie, choć niektóre trasy są nadal zamknięte i sztucznie dośnieżane. W Zakopanem leży około 25 cm śniegu i ciągle go przybywa. Trasy na Kasprowym Wierchu mają ruszyć z początkiem stycznia – dowiedziała się nieoficjalnie PAP.

Źródło: podroze.onet.pl

Aquaparki pod Tatrami - który wybrać po nartach w Polsce i na Słowacji?

#zrodlo
Turystów w Tatry jeszcze do niedawna przyciągały oczywiście głównie góry i leżące u ich stóp kurorty - po polskiej stronie Zakopane, a po słowackiej - Tatrzańska Łomnica, Smokowce czy Szczyrbskie Jezioro. Obecnie do tej listy dołączyły aquaparki, które stały się magnesami nakręcającymi ruch turystyczny - zwłaszcza na Słowacji. Które z nich są najlepsze i najciekawsze, a które najbardziej "opłacalne"? Postaramy się przybliżyć poszczególne obiekty, by każdy sam mógł odpowiedzieć na pytanie - czy żeby popluskać się w gorącej wodzie, lepiej udać się do naszych południowych sąsiadów, czy zostać po podhalańskiej stronie.

Źródło: podroze.onet.pl

Gdzie na narty? Sprawdziliśmy, które stacje narciarskie są czynne

#zrodlo
Ferie zimowe to idealna okazja, aby wybrać się na narty. Choć pogoda nie w każdy zakątku Polski jest typowo zimowa, to część stacji narciarskich jest czynnych. Podpowiadamy, gdzie można wybrać się na narty w najbliższych dniach.

Źródło: podroze.onet.pl

Ferie zimowe 2020 w Polsce. Kiedy mają wolne uczniowie w różnych województwach?

#zrodlo
Lada chwila rozpoczną się ferie zimowe w Polsce. Dzieci i młodzież zapewne nie mogą się już doczekać. Natomiast dla rodziców to coroczne wyzwanie, aby zapewnić swoim pociechom opiekę, zajęcie i wypoczynek. Od kilku lat terminy ferii zimowych różnią się dla poszczególnych województw, aby rozładować tłok w popularnych miejscowościach turystycznych. Pierwsi uczniowie rozpoczną dwutygodniowy, zimowy wypoczynek już 13 stycznia, a ostatni 10 lutego. Sprawdźcie, kiedy rozpoczynają się ferie zimowe 2020 w Polsce.

Źródło: podroze.onet.pl

Jak dobrać narty?


Prawidłowy dobór sprzętu narciarskiego jest bardzo ważny, ponieważ wpływa nie tylko na komfort jazdy, ale także na bezpieczeństwo. Jak dobrać odpowiednie narty? Przede wszystkim kierując się tym, po jakich trasach będziemy jeździć oraz oczywiście biorąc pod uwagę wagę, wzrost i poziom umiejętności.

Źródło: podroze.onet.pl

Bezpieczeństwo na nartach. Jak się zachowywać na stoku?

#zrodlo
Bezpieczeństwo na nartach jest bardzo ważne - musimy pamiętać, że na stoku nie jesteśmy sami i nasze nieodpowiedzialne zachowanie może sprawić, że zrobimy krzywdę innym osobom. Wbrew pozorom odpowiedź na pytanie "Jak zachowywać się na nartach?" nie jest trudna - wystarczy stosować się do kilku podstawowych zasad.

Źródło: podroze.onet.pl

17 stacji narciarskich na jednym skipassie w Małopolsce


Narciarze wybierający się w nadchodzącym sezonie zimowym na Podhale, będą mogli skorzystać z jednego skipass na 17. stacjach narciarskich. Projekt Tatry Super Ski obejmie także baseny termalne w Zakopanem i Białce Tatrzańskie.

Źródło: podroze.onet.pl

Gdzie warto pojechać na narty w Czechach? 10 tanich i dobrych ośrodków narciarskich


Dzięki coraz nowocześniejszej infrastrukturze i relatywnie niskim cenom karnetów, narty w Czechach i czeskie kurorty narciarskie stają się coraz bardziej popularne, a zadowolonych z pobytu w tym kraju Polaków jest coraz więcej. Jest kilka powodów, dla których tak się dzieje. Wspomniane modernizacje i niskie ceny to jedno z zagadnień kluczowych, ale nie mniej ważne jest także to, że w czeskich górach, położonych bardzo blisko oskiej granicy zazwyczaj panują lepsze warunki śniegowe. A poza tym - jak wynika z badań opinii publicznej, Czesi są na pierwszym miejscu wśród narodów, które Polacy najbardziej lubią. I wbrew obiegowym opiniom – działa to w dwie strony!

Źródło: podroze.onet.pl

Narciarstwo skiturowe w Tatrach - historia i bohaterowie


Narciarstwo skiturowe, skialpinizm, turystyka narciarska, narciarstwo wysokogórskie - różnie nazywa się tę coraz popularniejszą w Polsce i niezwykle atrakcyjną formę aktywności. Jakkolwiek ma ona wiele odmian, sprowadza się do jednego: wędrówki na nartach z podklejonym fokami, zdobywania na nich szczytów i śmigania nieuczęszczanymi przez narciarzy trasowych stokami.

Źródło: podroze.onet.pl

Sezon narciarski w Szczyrku ruszy 13 grudnia


13 grudnia w piątek rusza sezon narciarski w Szczyrku - zapowiedział dyrektor Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego Grzegorz Przybyła. Od najbliższej soboty rozpocznie się naśnieżanie tras na Małym Skrzycznym i Zbójnickiej Kopie.

Źródło: podroze.onet.pl

Spróbuj rozwiązać nasz quiz i sprawdź, jak dobrze znasz Szwajcarię


Bez wątpienia Szwajcaria to przepiękny i zróżnicowany kraj, który potrafi zachwycić o każdej porze roku. Zbliżająca się zima to doskonały czas, aby docenić śnieżne walory Szwajcarii - wiedzą to przede wszystkim miłośnicy sportów zimowych, ale także ci, którzy nie jeżdżą na nartach czy snowboardzie, znajdą tu coś dla siebie. Spróbuj rozwiązać nasz quiz i sprawdź, jak dobrze znasz Szwajcarię.

Źródło: podroze.onet.pl

Rozpocznij sezon narciarski w Alpach. Wyjedź na aktywny urlop pełen atrakcji


Do rozpoczęcia sezonu narciarskiego w Polsce trzeba jeszcze trochę poczekać, jednak na południu w Austriackich Tyrolskich Alpach można już odjechać pierwsze szusy. Dlatego dziś pragniemy zachęcić cię do rozpoczęcia sezonu narciarskiego w nowatorskim stylu wraz z AktywnyWyjazd.pl.

Źródło: podroze.onet.pl

Zima w Gastein, czyli wszystko czego narciarze potrzebują w jednym miejscu


Pierwszy śnieg po tegorocznym lecie w Alpach już spadł. To oznacza, że najwyższy czas pomyśleć o tym, gdzie spędzić najbliższy zimowy urlop. Gdzie pojechać najlepiej? Trzeba wybrać miejsce położone niezbyt daleko od Polski, pełne urozmaiconych tras zjazdowych, z dobrą infrastrukturą i przyjemnymi hotelami. Żeby było pięknie położone, ale przy tym łatwo dostępne. Z wysokimi górami, ale bezpieczne.

Źródło: podroze.onet.pl

Tyrol - serce Austrii


Doskonałe jedzenie, mnóstwo atrakcji, przepiękne krajobrazy i wyjątkowe miejsca do zwiedzania - to atuty Tyrolu, który kusi coraz więcej Polaków do przyjazdu. Austriackie góry spełnią oczekiwania turystów zarówno zimą, jak i latem.

Źródło: podroze.onet.pl

Koniec sezonu narciarskiego w Beskidach bliski


Zbliża się koniec sezonu narciarskiego w Beskidach. To ostatni weekend, podczas którego można będzie szusować po trasach kilku głównych ośrodków; w Szczyrku, Wiśle i Korbielowie. Jeszcze przez tydzień czynny będzie Szczyrk Mountain Resort – podało GOPR.

Źródło: podroze.onet.pl

Miasteczko, które nie bez powodu bywa nazywane "alpejską Ibizą"

#zrodlo
Ischgl w zimowej odsłonie zdecydowanie przywodzi na myśl bajkową alpejską wioskę. Mogłaby ona stać się uniwersalnym tłem dla niemal każdej bożonarodzeniowej opowieści. Jednak niewielkie miasteczko, mające niecałe 2 tys. stałych mieszkańców, zyskało przydomek "alpejskiej Ibizy". Wbrew pozorom nie zamierza z nim wcale walczyć.

Źródło: podroze.onet.pl

Wysokie Tatry. Wiosna to najlepsza pora do jazdy na deskach

#zrodlo
Dni są dłuższe, słońce mocniej świeci, a mimo to śniegu nie brakuje na stoku. Co więcej, zastrzyk białej adrenaliny wiosną będzie znacznie tańszy niż w zimowych miesiącach. W Wysokich Tatrach, od 20 marca poszusujemy nawet za 10 euro dziennie, a w Jasnej wydamy niewiele więcej - 14 euro.

Źródło: podroze.onet.pl

Zmarła Polka, która uległa ciężkiemu wypadkowi na sankach we Włoszech


W szpitalu w Modenie na północy Włoch zmarła w środę 38-letnia Polka, która na początku stycznia uległa ciężkiemu wypadkowi, zjeżdżając z córką na sankach w Górnej Adydze. 8-letnia dziewczynka zginęła na miejscu, jej matka zmarła po 40 dniach.

Źródło: podroze.onet.pl

reklama
Polecamy
Także Włochy zakończyły sezon

Już nie tylko w Austrii, ale i we Włoszech nie ma tej zimy nadziei na narty. Nowy włoski rząd Mario Draghiego przedłużył właśnie rygory i zakazy związane z epidemią Covid-19. Formalnie obowiązywać mają one póki co do 6 kwietnia, czyli …

Źródło: narty.blog.polityka.pl

reklama
Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami