Pogoda  RSS
Nowe ostrzeżenia hydrologiczne. Alerty drugiego i trzeciego stopnia


Synoptycy z IMGW ostrzegają przed dalszym wzrostem poziomu wody w rzekach na Podlasiu i Mazowszu. Niebezpiecznie będzie także na Pomorzu, Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. Alert dotyczący zalewu Krzny ma trzeci, najwyższy poziom.

Źródło: pogoda.interia.pl

W marcu jak w garncu. Prognoza pogody na początek miesiąca

#zrodlo

Pierwszy dzień marca zapowiada się słonecznie. Podobnie będzie we wtorek. Kolejne dni przyniosą załamanie pogody, a nawet opady deszczu ze śniegiem.

Źródło: pogoda.interia.pl

Niedziela będzie pochmurna. IMGW: Uwaga na mgły


Niedziela będzie kolejnym dość pochmurnym dniem, ale wszędzie termometry pokażą dodatnią temperaturę. Na zachodzie kraju będzie nawet 10 st. powyżej zera. Rano, jak zwraca uwagę Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, lokalnie trzeba uważać na mgły. W nocy możliwe opady deszczu ze śniegiem, a także śniegu.

Źródło: pogoda.interia.pl

IMGW: Będzie znacznie chłodniej i wietrzniej


W sobotę i w niedzielę będzie znacznie chłodniej i wietrzniej niż w tygodniu. Synoptycy z IMGW ostrzegają przed dalszym wzrostem poziomu wody w rzekach na Warmii, Mazurach, Podlasiu, Mazowszu i w Świętokrzyskiem.

Źródło: pogoda.interia.pl

Zmiana pogody. Będzie chłodno i deszczowo


Chłodne powietrze napłynęło do Polski. W piątek na termometrach jeszcze maksymalnie do 16 st., ale w kolejnych dniach już poniżej 10 kresek. Do tego dojdą opady deszczu.

Źródło: pogoda.interia.pl

IMGW: Przed nami zmiana pogody


W nocy z czwartku na piątek do Polski wkroczy zatoka niżowa. Stopniowo od północnego-zachodu będzie zwiększać się zachmurzenie i będą postępować przelotne opady deszczu - powiedział Jakub Gawron, synoptyk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Na obszarach podgórskich wystąpią przymrozki.

Źródło: pogoda.interia.pl

Padł lutowy rekord ciepła w Polsce. Po 31 latach


Lutowy rekord ciepła padł na stacji meteorologicznej w Makowie Podhalańskim, gdzie temperatura po godz. 12 w czwartek sięgnęła 22 st. C. Poprzedni rekord odnotowano w tym samym miejscu w 1990 r. - było to 21,4 st. C. - Ten rekord może być jeszcze dziś pobity, ponieważ najcieplej jest ok. godz. 14 - powiedział Interii Grzegorz Walijewski, rzecznik IMGW.

Źródło: pogoda.interia.pl

Szczecin: Pojawiły się pierwsze krokusy


Na Jasnych Błoniach w Szczecinie pojawiły się pierwsze krokusy. Wysokie temperatury i słoneczna pogoda sprawiły, że wiele roślin zakwitło przedwcześnie.

Źródło: pogoda.interia.pl

W czwartek dużo słońca, potem pogoda się pogorszy


W czwartek w całym kraju będzie dużo słońca. Temperatura w niektórych miejscach może wynieść nawet do 18 stopni Celsjusza. Weekend będzie jednak zimny i deszczowy.

Źródło: pogoda.interia.pl

Różnice temperatur w Polsce. "To zjawisko zdarza się raz na kilkanaście lat"


Aż trzydziestostopniowe różnice temperatur odnotowano w lutym w Polsce. Tak wyjątkowe dysproporcje wskazują na zmiany klimatyczne i w konsekwencji negatywne skutki dla rozwoju roślin i dla rolnictwa – alarmują klimatolodzy z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Źródło: pogoda.interia.pl

Rekordowe temperatury w lutym


Jeszcze niedawno ściskał mróz, a dziś ponad 20 st. Celsjusza. W środę na wielu termometrach w kraju zanotowano rekordowe dla lutego wartości temperatur - podał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Źródło: pogoda.interia.pl

Prognoza pogody na najbliższe dni. Czy to koniec zimy?

#zrodlo

Po intensywnych opadach śniegu i ujemnych temperaturach w Polsce trwa odwilż. Ostatnie dni lutego będą bardzo ciepłe. W niektórych rejonach kraju możemy spodziewać się nawet 18 stopni C. Z początkiem weekendu czeka nas jednak ochłodzenie.

Źródło: pogoda.interia.pl

W dzień nawet 18 st. C, w nocy ujemne temperatury


- Warunki pogodowe do końca dnia będą dobre. Temperatura maksymalna zwłaszcza w rejonie Śląska może przekroczyć 15 st. C, a w kotlinach sudeckich niewykluczone, że osiągnie 18 st. C - powiedział synoptyk IMGW Mateusz Barczyk. Wieczorem i w nocy temperatura na wschodzie kraju zacznie spadać, przy gruncie mogą pojawić się wartości ujemne temperatury.

Źródło: pogoda.interia.pl

Bociany wracają do Polski


Do naszego kraju zaczynają wracać bociany, co zgodnie z tradycją można uznać za zwiastun nadejścia wiosny. Jeden z nich przyleciał już do wsi Santok w woj. lubuskim.

Źródło: pogoda.interia.pl

reklama
Zobacz także
reklama
Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami